Ndërlidhjet

Olmert nuk do të garojë për lider partiak


Kryeministri i Izraelit Ehud Olmert tha se nuk do të garojë në zgjedhjet e ardhshme për lider të partisë së tij, Kadima.

62 vjeçari Olmert, aktualisht përballet me kërkesat në rritje për dorëheqje nga posti shtetëror dhe pozitat partiake për shkak të akuzave për korrupsion.

Ai ka mohuar akuzat, por ka thënë se do të jap dorëheqje nëse ndaj tij ngritet padi.
XS
SM
MD
LG