Ndërlidhjet

Bisedimet izraelito – palestineze vazhdojnë


Zyrtarët izraelitë dhe palestinezë thanë se shpresojnë që përpjekjet për arritjen e paqes, do të vazhdojnë megjithë paralajmërimet e kryeministrit izraelit se do të largohet nga posti.

"Ne do të vazhdojmë të shtyjmë përpara arritjen e marrëveshjes para fundit të këtij viti. Nuk kërkojmë asgjë më pak se sa marrëveshje për të gjitha çështjet" tha negociatori palestinez Saeb Erekat.

Kryeministri i Izraelit, Ehud Olmert dje tha se do të jap dorëheqje si kryeministër, pas zgjedhjeve brenda partisë, me 17 shtator.

XS
SM
MD
LG