Ndërlidhjet

Mosul: Nga sulmi vetëvrasës – u vranë tre policë


Nga një sulm vetëvrasës me makinë bombë kundër një stacioni të policisë afër qytetit Mopsul në Irak, janë vrarë tre dhe plagosur katër policë.

Agjencitë e lajmeve raportojnë se ky ishte sulmi i pestë vetëvrasës gjatë kësaj jave, që tregon se ekstremistët edhe mëtutje mund të ndërmarrin sulme përkundër përmirësimit të sigurisë në hapësirat urbane.
XS
SM
MD
LG