Ndërlidhjet

Turqi: Nga shkatërrimi i konviktit – 10 të vdekur


Nga Turqia raportohet se së paku 13 vetë kanë humbur jetën dhe 20 janë lënduar nga shkatërrimi i dhomave të fjetjes në një konvikt shkollor të vajzave në provincën qendrore, Konya.

Ka shqetësime se afro 20 vetë mund të jenë nën gërmadhat e ndërtesës.

Autoritetet lokale, thonë se ndërtesa u shkatërrua kur shpërtheu një bombolë gazi.
XS
SM
MD
LG