Ndërlidhjet

Pakistan: 70 të vdekur nga luftimet


Ka shkuar në 70 numri i të vrarëve gjatë luftimeve tre ditore në veriperëndim të Pakistanit. Në mesin e të vrarlve 45 janë militantë, 5 ushtarë pakistanezë dhe 18 civilë, njoftojnë burimet zyrtare.

Forcat pakistaneze të sigurisë me artileri dhe nga ajri kanë sulmuar qendrat e militantëve në pjesën kufitare.
XS
SM
MD
LG