Ndërlidhjet

Bisedime pa rezultat për Nagorni-Karabakun


Ministrat e jashtëm të Azerbaxhianit dhe Armenisë kanë mbajtur bisedime për të zgjidhur mosmarrëveshjet rreth enklavës së Nagorni-Karabakut.

Bisedimet e mbajtura në Moskë, janë cilësuar si konstruktive, po nuk arritën të afronin qëndrimet e palëve.

Forcat etnike armene morrën me luftë enklavën gjatë viteve '90-të, ku humbën jetën 30 mijë njerëz dhe një milionë të tjerë nga të dyja palët u zhvendosën nga shtëpitë e tyre.
XS
SM
MD
LG