Ndërlidhjet

SHBA: Iraku blen 10 miliardë dollarë armë


Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka miratuar shitjen e armëve Irakut në vlerë prej 10.7 miliardë dollarë.

Në mesin e armëve që do t'i shiten Irakut hyjnë automjete ushtarake të përmasave të ndryshme, aeroplanë transportues, tanke dhe asistencë teknike për ndërtimin e infrastrukturës për forcat irakaine të sigurisë.
XS
SM
MD
LG