Ndërlidhjet

Vriten tetë policë pakistanezë


Nga shpërthimi i një bombe në rajonin pakistanez të Suatit u vranë së paku tetë oficerë policie.

Incidenti ndodhi në zonën që është skenë e përleshjeve me militantët islamikë.

Autoritetet lokale kanë akuzuar forcat pro talibane se kanë nj "agjendë anarkiste" dhe se kanë shkatërruar 61 shkolla vajzash në rajon.
XS
SM
MD
LG