Ndërlidhjet

Sulme të reja në Bagdad


12 persona u vranë dhe të paktën 20 u plagosën nga shpërthimi i një veture bombë në Bagdadin verior, tha policia.

Shpërthimi ndodhi gjatë orëve kur ka shumë qarkullim, në distriktin synnit të qytetit.

Me 28 korrik, dy shpërthime vetëvrasëse morën jetën e më shumë se 20 personave, gjatë pelegrinazhit të shiitëve në Bagdad.

Gjithashtu u njoftua se nga dy sulme tjera në kryeqytetin irakian u plagosën 11 persona.

XS
SM
MD
LG