Ndërlidhjet

Kabul: Vritet një ushtar i koalicionit


Një ushtar u vra dhe një tjetër u plagos në sulmin ndaj konvojit të huaj ushtarak në Kabul, njoftoi koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan.

Nacionaliteti i viktimave nuk u publikua, ndërsa autoritetet afgane thanë se një veturë e ushtarëve të huaj ka shkelur në minë në periferi të kryeqytetit.

Militantët rregullisht përdorin vendosjen e minave nëpër rrugët e Afganistanit, si mënyrë për luftimin e trupave të huaja ushtarake.
XS
SM
MD
LG