Ndërlidhjet

Bagdad: Dy ushtarë amerikanë akuzohen për vrasje


Ushtria amerikane thotë se dy pjesëtarë të saj janë akuzuar për vrasje të paramenduar lidhur me vdekjen e një të burgosuri irakian.

Mëtutje ushtria amerikane njoftoi se ata akuzohen edhe për dhënien e deklaratës zyrtare të rrejshme dhe pengimin e drejtësisë.
XS
SM
MD
LG