Ndërlidhjet

Fehmi Mujota emërohet ministër i FSK


Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Fehmi Mujota është emëruar nga Qeveria ministër i Forcës së Sigurisë së Kosovës.

45 vjeçari Mujota do të drejtojë forcën e përbërë nga 2.500 pjesëtarë aktivë dhe 800 rezervistë.

Pritet që së shpejti të bëhen emërime tjera, përfshirë dhe shefin e shërbimit të zbulimit të Kosovës.

XS
SM
MD
LG