Ndërlidhjet

Gjeliq: S' heqim dorë nga BE dhe as nga Kosova


Nënkryetari i Qeverisë së Serbisë, Bozhidar Gjeliq ka deklaruar se Serbia nuk do t'u nënshtrohet shantazheve për t'u anëtarësuar në Bashkimin Evropian, dhe ka ripërsëritur se qeveria serbe nuk do të heqë dorë as nga Kosova dhe e as nga integrimet evropiane.

"Serbia, e cila vepron, pret që të veprojë edhe BE-ja dhe ta fitojmë statusin e kandidatit. Nëse jo deri në fund të vitit, atëherë deri nga mesi i vitit tjetër", ka thënë Gjeliq.
XS
SM
MD
LG