Ndërlidhjet

Iran: Ekzekutohet një gazetar


Irani ekzekutoi një gazetar i cili ishte shpallur fajtor dhe ishte dënuar me vdekje në akuzat për terrorizëm.

Përfaqësuesit e sistemit të gjyqësisë thanë se Yaghoob Mirnehad është ekzekutuar dje në qytetin Zahedan, pasi për të ishte shpallur dënimi me vdekje.

Mirnehad ishte gazetar për gazetën iraniane "Mardomsalari" dhe ai ishte akuzuar se bënte pjesë në grupit militant synnit "Jundullah" (Brigadat e Zotit).
XS
SM
MD
LG