Ndërlidhjet

Pishtari Olimpik përshkon Pekinin


Turmat e njerëzve ndoqën sot udhëtimin final të Flakës Olimpike derisa përshkoi kryeqytetin e Kinës, ku pasnesër fillojnë Lojërat Olimpike.

Bartësit e Pishtarit Olimpik përshkuan lokacione të tilla si Qyteti i Ndaluar dhe Sheshi Tiananmen. Ndërkohë, lideri shpirtëror i Tibetit, Dalai Lama ofroi urimet e tij për Lojërat duke thënë se ato janë "moment i krenarisë së madhe" për kinezët.

Flaka Olimpike ka kaluar 140.000 kilometra, që nga nisja prej Greqisë, në muajin mars.
XS
SM
MD
LG