Ndërlidhjet

2 të vrarë nga shpërthimet në Soçi


Dy persona humbën jetën dhe tre të tjerë u plagosën nga shpërthimi i sotëm në pushimoren ruse në Detin e Zi, në Soçi.

Ministria e Brendshme tha se mjeti shpërthyes plasi kur vizitorët kanë shkelur në të.

Në Soçi do të mbahen Lojërat Olimpike Dimërore në vitin 2014 dhe presidenti Dmitry Medvedev urdhëroi të dërguarin e tij në rajon që të fillojë hetimet.
XS
SM
MD
LG