Ndërlidhjet

Bush e Putin diskutojnë për Gjeorgjinë


Presidenti amerikan George Bush ka diskutuar me kryeministrin rus Vladimir Putin luftimet në Gjeorgji. Të dy udhëheqësit morrën pjesë në hapjen e Lojërave Olimpike "Pekin 2008".

Lajmi u bë i ditur nga Shtëpia e Bardhë, pa dhënë detaje për takimin.

Departametni amerikan i Shtetit ka kërkuar nga diplomacia ruse që Moska të tërheqë trupat nga Gjeorgjia dhe t'i japë fund sulmeve dhe përfshirjesnë këtë konflikt.
XS
SM
MD
LG