Ndërlidhjet

Gjeorgjia kthen trupat nga Iraku


Gjeorgjia do të kthejë në vend kontigjentin e ushtarëve që shërbejnë në Irak.

2000 ushtarët gjeorgjinë do të arrijnë në vend sapo Shtetet e Bashkuara të mundësojnë transportin.

Trupat, sipas burimeve zyrtare, do të dërgohen në Osetinë Jugore ku vazhdojnë luftimet mes forcave të Gjeorgjisë dhe atyre ruse.
XS
SM
MD
LG