Ndërlidhjet

Pekin: Vritet një turist amerikan


Një turist amerikan u sulmua duke u qëlluar për vdekje nga një kinez në Pekin. Incidenti ndodhi një ditë pas hapjes së Lojërave Olimpike.

Sulmi pati si cak dy amerikanë dhe shoqëruesin e tyre kinez. Sulmuesi më pas u vetvra.
XS
SM
MD
LG