Ndërlidhjet

Ukraina kërkon tërheqjen e rusëve nga Gjeorgjia


Ukraina sot i ka bërë thirrje Rusisë që t'i tërheqë forcat e saj nga Osetia Jugore.

Në deklaratën e ministrisë së Jashtme i bëhet thirrje Moskës që "ta tërheqë ushtrinë nga territori i Gjeorgjisë, të shfaqë vetëpërmbajtje në veprimet e saj dhe të ushtrojë ndikimin e nevojshëm te regjimi separatist në Çinvali, me qëllim që palët të rikthehen në tavolinën e bisedimeve".
XS
SM
MD
LG