Ndërlidhjet

Polonia kërkon takim urgjent të BE-së


Polonia sot ka bërë thirrje për takim emergjent të Bashkimit Evropian për të diskutuar shkallëzimin e konfliktit ndërmjet Gjeorgjisë dhe Rusisë.

Ministri i Jashtëm Radoslaw Sikorski tha se Polonia i ka kërkuar Francës, kryesueses së radhës të BE-së, që urgjentisht të konvokojë samitin.

Ministri i Jashtëm i Francës, Bernard Kouchner ka siguruar se një takim i tillë do të mbahet shumë shpejt.
XS
SM
MD
LG