Ndërlidhjet

Delegacion i BE, SHBA dhe NATO në Gjeorgji


Nga Londra u njoftua se një delegacion i kombinuar i Bashkimit Evropian, Shteteve të Bashkuara dhe NATO-s do të niset për në Gjeorgji në përpjekje për të ndërmjetësuar armëpushim.
Njoftimin e bëri publik sekretari britanik i Mbrojtjes, Des Browne, i cili tha se delegacioni do të niset sot në mbrëmje.
XS
SM
MD
LG