Ndërlidhjet

Moskë: Medvedev thotë se Gjeorgjia ka bërë gjenocid


Presidenti i Rusisë, Dmitry Medvedev, akuzoi sot Gjeorgjinë për gjenocid:

- Forma me të cilën pala e Gjeorgjisë ndërmori aksione nuk mund të quhet ndryshe pos gjenocid, pasi u morën në shënjestër popullata civile dhe paqeruajtësit. Informatat që i kemi tregojnë se janë bërë krime ekstremisht serioze, njerëzit janë vrarë, janë djegur, janë goditur me tanke, tha presidenti rus, Medvedev.
XS
SM
MD
LG