Ndërlidhjet

Gjeorgjia dhe Rusia akuzojnë njëra tjetrën


Gjeorgjia dhe Rusia kanë akuzuar njëra tjetrën për vazhdimin e sulmeve, përkundër deklaratës së Tbilisit se po i tërhiqte trupat nga Osetia Jugore dhe se ka shpallur armëpushim.

Gjenerali rus, Marat Kulakhmetov, ka thënë se pozicionet ruse rreth kryeqytetit të Osetisë Jugore, Tskhinvali, gjatë natës i ishin nënshtruar zjarrit nga gjeorgjianët.

Më herët, zyrtarë të Gjeorgjisë raportuan për sulme ajrore të Rusisë, afër Tbilisit dhe qytetit Gori.
XS
SM
MD
LG