Ndërlidhjet

Sarkozy viziton Moskën


Presidenti francez, Nicholas Sarkozy pritet të fluturojë drejt Moskës të martën në përpjekje "për të finalizuar armëpushimin" mes forcave ruse dhe gjeorgjiane.

Franca ka aktualisht kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian dhe po përpiqet për zgjidhjen e krizës në emër të BE-së.

Ministri i jashtëm francez, Bernard Kouchner gjendet aktualisht në Tbilisi e më pas do të udhëtojë drejt Moskës për tu takuar me presidentin rus Medvedev.
Në Tbilisi Kouchner u takua me presidentin gjeorgjian Saakshvili.
XS
SM
MD
LG