Ndërlidhjet

Minsk: Dënohet me burg juristi amerikan


Gjykata në Bjellorusi dënoi me tre vjet burg juristi amerikan Emmanuel Zelster nën akuzat për spiunazh industrial dhe mbajtje të dokumentave të fallsifikuara.

Zelster, specialist për ligjin rus dhe krimin e organizuar u arrestua në muajin mars duke shkaktuar ndarje të thella diplomatike mes Minskut dhe Uashingtonit.
XS
SM
MD
LG