Ndërlidhjet

Bush i jep fund turneut aziatik


Presidenti amerikan George Bush ka udhëtuar drejt Shteteve të bashkuara, duke i dhënë fund turneut të tij një javor në Azi.

Bush morri pjesë në hapjen e Lojërave Olimpike "Pekin 2008" si dhe ndoqi garën e notit ku notari amerikan Micahel Phelps fitoi medaljen e tij të dytë të artë në garën e 400 metrave stil i lirë.

Presidenti amerikan i cilësoi lojërat si "përvojë shumë të mirë".
XS
SM
MD
LG