Ndërlidhjet

Berisha: S'ka paralelizëm Kosovë-Oseti


"Kategorikisht nuk ka asnjë paralelizëm mes Kosovës dhe Osetisë së Jugut", ka deklaruar në një konferencë shtypi kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha.

Berisha e cilësoi si ngjarje shumë të rëndë konfliktin e ditëve të fundit në Gjeorgji dhe i ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare që të ndërhyjë.

"Rusia ka dyndur forcat në një vend të lirë", tha Berisha, i cili veprimet e fundit të Rusisë i cilësoi si tendencë për të rikthyer Bashkimin Sovjetik.
XS
SM
MD
LG