Ndërlidhjet

Trupat ruse futen në Gjeorgji


Trupat ushtarake ruse kanë avancuar në territorin e Gjeorgjisë nga rajoni separatist i Abkazisë. Lajmi bëhet i ditur nga Minsitria ruse e Mbrojtjes.

Lajmi bie në kundërshtim me deklaratat e mëhershme ruse se trupat nuk do kalonin përtej territorit të Osetisë së Jugut.

Gjerogjia ka akuzuar Rusinë s epo godet caqe brenda territorit gjeorgjian dhe trupat e tyre kanë shkelur sovranitetin e Gjeorgjisë
XS
SM
MD
LG