Ndërlidhjet

KS-ja diskuton sërish për Gjeorgjinë


Këshilli i Sigurimit do të diskutojë sërish sot për krizën në Gjeorgji.

KS-ja do të informohet lidhur me situatën nga Edmond Mulet, ndihmës sekretar i përgjithshëm për operacionet paqeruajtëse. Takimi me dyer të mbyllura, mbahet me kërkesën e Gjeorgjisë.

Ky është takimi i pestë i jashtëzakonshëm që nga fillimi i luftimeve mes forcave ruse dhe atyre gjeorgjiane.
XS
SM
MD
LG