Ndërlidhjet

Vriten dy roje kufitare në Rusinë Jugore


Dy roje kufitare ruse u vranë në shpërthimin, në rajonin e trazuar të Dagestanit.

Agjencia Itar-Tass raportoi se sulmuesit e panjohur kanë shtënë ndaj tyre me armë automatike.

Pjesëtarët e ushtrisë dhe policisë, në të kaluarën, vazhdimisht kanë qenë në shënjestër të sulmeve në Dagestan, rajon fqinj me Çeçeninë.

XS
SM
MD
LG