Ndërlidhjet

Kinë: Vriten 3 oficerë të sigurisë


Mediat shtetërore kineze raportuan se tre oficerë të sigurisë janë therrur dhe një është plagosur sot në provincën Xinjiang.

Për dy sulmet e mëparshme në rajonin e njëjtë, Kina i ka akuzuar separatistët myslimanë se synojnë të prishin Lojërat Olimpike.

Para një jave në Xinjiang u vranë 16 oficerë policie, ndërsa të dielën 11 persona e humbën jetën në disa shpërthime.
XS
SM
MD
LG