Ndërlidhjet

74 ushtarë rusë të vrarë në Osetinë Jugore


Ushtria ruse tha se 74 ushtarë të saj janë vrarë dhe 171 janë plagosur në konfliktin me Gjeorgjinë rreth Osetisë Jugore.

Sipas të dhënave, 19 të tjerë konsiderohen të zhdukur.

Shifrat janë publikuar nga zëvendës shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë ruse, gjenerali Anatoly Nogovitsyn.

XS
SM
MD
LG