Ndërlidhjet

Turqia për zgjidhjen e konfliktit në Gjeorgji


Kryeministri i Turqisë Recep Tayyip Erdogan udhëton në Moskë dhe Tbilisi për të diskutuar rreth situatës në Gjeorgji.

Kabineti i tij njoftoi se Erdogan planifikon të takohet me kryeministrin rus Vladimir Putin dhe presidentin gjeorgjian Mikheil Saakashvili.

Turqia, vend fqinj me Gjeorgjinë ka përcjell me vëmendje luftimet ndërmjet Rusisë dhe Gjeorgjisë rreth rajonit separatist të Osetisë Jugore.
XS
SM
MD
LG