Ndërlidhjet

Të martën, NATO diskuton për Gjeorgjinë


Ministrat e Jashtëm të NATO-s do të mbajnë takim të jashtëzakonshëm të martën, në Bruksel për të diskutuar rreth konfliktit ndërmjet Rusisë dhe Gjeorgjisë.

Takimi do të zhvillohet me kërkesë të Shteteve të Bashkuara.

Në takimin e djeshëm ambasadorët e NATO-s u pajtuan se Moska ka përdorur forcë të tepruar dhe do të shyrtohet një varg i masave urgjente pas kërkesës së Gjeorgjisë për mbështetje.
XS
SM
MD
LG