Ndërlidhjet

Perëndimi anulon stërvitjet me trupat ruse


Shtetet e Bashkuara dhe Britania kanë tërhequr planet për pjesëmarrje në stërvitjet e flotave ushtarake, gjatë kësaj jave, për shkak të fushatës ushtarake ruse në Gjeorgji.

Pentagoni dhe Ministria e Mbrojtjes e Britanisë thanë se stërvitja do të ishte e "papërshtatshme" në situatën aktuale.

Forcat ushtarake detare të Shteteve të Bashkuara, Britanisë dhe Francës duhej të merrnin pjesë në stërvitjet me trupat ruse, që nga e premtja deri me 23 gusht.
XS
SM
MD
LG