Ndërlidhjet

Kabul: Vriten 3 punonjëse humanitare


Tri punonjëse të huaja humanitare dhe shoferi i tyre afgan u vrarë në afërsi të kryeqytetit të Afganistanit.

Përgjegjësinë për vrasjet e morën militantët talebanë.

Ky është ndër sulmet më vdekjeprurëse ndaj punonjësve humanitarë në vitet e fundit në Afganistan.
XS
SM
MD
LG