Ndërlidhjet

SHBA-Poloni, marrëveshje për mbrojtjen raketore


Kryeministri polak tha se Polonia dhe Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje për vendosjen e një pjese të mbrojtjes raketore amerikane në territorin polak.

SHBA-të gjatë korrikut nënshkruan një marrëveshje të ngjashme me Çekinë.

Marrëveshja është kundërshtuar ashpër nga Rusia.
XS
SM
MD
LG