Ndërlidhjet

Merkel dhe Medvedev diskutojnë për Gjeorgjinë


Konflikti ndërmjet Gjeorgjisë dhe Rusisë rreth Osetisë Jugore pritet të jetë njëra ndër temat kryesore të takimit të sotëm ndërmjet kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit rus Dmitry Medvedev.

Takimi që do të mbahet në Soçi ishte i planifikuar që para fillimit të konfliktit.

Merkel pritet që nxis Rusinë të përdorë diplomacinë për zgjidhjen e konfliktit me Gjeorgjinë.
XS
SM
MD
LG