Ndërlidhjet

Irani kundërshton akuzat


Irani ka hedhur poshtë akuzat se bankat vendase janë të përfshira në financimin e terrorizmit dhe aktiviteteve të paligjshme bërthamore. Kundërshtimi i Iranit iu bë i ditur Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara

Në fillim të muajit Franca, Britania dhe Shtetet e Bashkuara në një letër për Këshillin e Sigurimit akuzonin bankën qëndrore iraniane se po financonte aktivitete që lidheshin me grupet terroriste.
XS
SM
MD
LG