Ndërlidhjet

Kabul: 60 talibanë të vrarë


Mbi 60 talibanë janë vrarë këtë javë gjatë një operacioni të përbashkët të forcave amerikane dhe afgane në verilindje të Afganistanit.

Dhuna në Afganistan gjatë 2008 ka marrë jetën e 2600 personave, shumica e të cilëve besohet se janë militantë.
Numri i saktë i viktimave është shumë i vështirë për tu verifikuar për shkak të zonave të thella ku qasja është shumë e vështirë.
XS
SM
MD
LG