Ndërlidhjet

Tbilisi: Rusët hodhën në erë një urë hekurudhe


Ministria e Jashtme e Gjeorgjisë i ka akuzuar trupat ruse se kanë hedhur në erë një urë hekurudhore në linjën lindje-perëndim.

Moska e ka mohuar pretendimin.

Raportet thonë se forcat ruse mbeten të stacionuara në qytetet Gori, Poti dhe të tjerat, dhe nuk duket sikur po planifikojnë të largohen, megjithëse presidenti rus Dmitry Medvedev sot e nënshkroi armëpushimin e ndëmetësuar nga Franca.
XS
SM
MD
LG