Ndërlidhjet

Bolt vendos rekord botëror në 100 metra


Atleti nga Jamajka Usain Bolt ka fituar medaljen e artë në garën e sotme në 100 metra, duke vendosur rekord të ri botëror prej 9.69 sekonda.

Richard Thompson nga Trinadi dhe Tobago ishte i dyti me 9.89 sekonda, ndërsa walter Dix nga Shtetet e Bashkuara e zuri vendin e tretë me 9.91 sekonda.

Javën e ardhshme Bolt do të përpiqet të fitojë edhe një medalje të artë në garën në 200 metra.
XS
SM
MD
LG