Ndërlidhjet

Rice shpreson se Rusia do të tërhiqet


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice, tha se shpreson se Rusia, kësaj radhe, do ta mbajë fjalën dhe do ta respektoj marrëveshjen për armëpushim për tërheqjen e trupave të saj nga Gjeorgjia.

Presidenti rus Medvedev ka thënë se ushtarët rusë nesër do ta fillojnë tërheqjen nga Gjeorgjia.

Ajo tha se shpreson se presidenti Medvedev do ta mbajë premtimin e dhënë.
XS
SM
MD
LG