Ndërlidhjet

SHBA: Po e vëzhgojmë Rusinë nga afër


"Rusia duhet të respektojë marrëveshjen dhe të tërheqë trupat dhe t'i japë fund operacioneve ushtarake. Rusët thanë se do fillonin t'i tërhiqnin trupat nga mesdita e sotme. Ne do vazhdojmë të vëzhgojmë nga afër veprimet e Rusisë në Gjeorgji për të vërtetuar tërheqjen. Kjo është diçka që duhet të bëhet pa vonesë."

Deklarata u bë nga Gordon Johndroe, zëdhënësi i presidentit Bush për çështjet e sigurisë.

Deklarata erdhi në kohën e raporteve kontradiktore rreth tërheqjes së trupave amerikane dhe këmbënguljes së Gjeiorgjisë për të mos u përkulur.
XS
SM
MD
LG