Ndërlidhjet

Minsk: Kreu i opozitës kthehet në politikë


Udhëheqësi i opozitës në Bjellorusi, Aleksandër Kazulin tha se do të kthehet në politikë, pas lirimit nga burgu në fundjavë.

Avokati i Kazulinit tha se do ta hedhë në gjyq shtetin, do kërkojë rehabilitim të plotë dhe pagimin e një dëmi prej 2.95 milionë dollarësh.

Kazulini përsëriti se ishte i pafajshëm. Ai qe dënuar nga presidenti Llukashenka me 5 vjet e gjysmë burg.

XS
SM
MD
LG