Ndërlidhjet

Sarkozy: Vriten 10 ushtarë francezë


10 ushtarë francezë janë vrarë dhe 21 të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në Afganistan.

Lajmi u bë publik nga presidenti francez Sarkozy, i cili do të udhëtojë drejt Kabulit "për të siguruar trupat franceze se Franca është bri tyre".

Talibanët morrën përsipër hedhjen në erë të disa automjeteve ushtarake të forcave të NATO-s në rajonin e Sarobit.
XS
SM
MD
LG