Ndërlidhjet

INM: Gazetarët cak sulmesh në Gjeorgji


Instituti Ndërkombëtar i Medias ka shprehur shqetësimin lidhur me sulmet ndaj gazetarëve dhe kufizimit të lirisë së raportimit gjatë konfliktit në Gjeorgji.

Instituti tha se gazetarëve ndërkombëtarë dhe vendorë iu është mohuar hyrja në rajonet e kontrolluara nga forcat ruse, përfshi dhe qytetin e Gorit dhe Osetinë e Jugut.

Gazetarët ndërkombëtarë janë vrarë dhe plagosur dhe të tjerëve iu janë marrë paisjet.
XS
SM
MD
LG