Ndërlidhjet

Karaxhiq kërkon largimin e gjyqtarit


Radovan Karaxhiqi ka kërkuar nga Gjykata Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë të largojë nga procesi i tij gjyqtarin hollandez Alphons Orie.

Karaxhiq akuzon Orie se ka interesa personale në rastin e tij, duke pasur parasysh se dënimet e tij për serbët e Bosnjës kanë qenë drakonike.

Radovan Karaxhiq akuzohet për gjenocid dhe krime lufte.
XS
SM
MD
LG