Ndërlidhjet

Autokolona ushtarake kthehet në Rusi


Një autokolonë me disa dhetëra automjete ushtarake ruse ka kaluar kufirin e Gjeorgjisë dhe ka hyrë në Rusi.

Informacionet vijnë nga gazetari i agjencisë Reuters që gjendej në pikën kufitare mes Rusisë dhe Osetisë së Jugut.
Të njëjtat burime flasin për automjete të tjera ushtarake ruse që po lëvizin në drejtim të kufirit rus.
XS
SM
MD
LG